Zavolejte nám 778 752 778

Do aquamatů je dodávána pouze pramenitá vysoce kvalitní voda. Bez přídavku konzervantů je chráněna speciálním obalem před ztrátou chuti i kvality. Při stáčení však voda prochází částmi zařízení, ve kterých se při nedostatečné sanitaci můžou množit bakterie i usazeniny. Voda tak na sebe naváže nepříjemné pachy a ztratí na své kvalitě.

Zásadní vliv na stav výdejníku vody mají faktory:

  • kvalita a druh použitých částí přístroje
  • kvalita vody
  • umístění přístroje
  • správná údržba

V případě dodávaných výdejníků i vody v náhradních barelech vám můžeme garantovat vysokou kvalitu, pečlivé zpracování i výběr použitých materiálu. Materiály splňují veškeré hygienické i zdravotní normy. Voda je pečlivě kontrolována ve všech parametrech.

Výběr místa umístění přístroje je však volbou zákazníka. Aquamat by měl v ideálním případě stát mimo přímý zdroj tepla a dosah slunečního záření. Stáčená voda se při výdeji chladí systémem, její teplotu před konzumací můžete ovlivnit. Nicméně dlouhodobě působící teplo a světlo rapidně urychluje rozvoj mikroorganismů ve vodě, napomáhá rychlému usazování a pronikání prachu i do vnitřních částí přístroje. Vnitřní povrchy všech materiálu časem začnou nabalovat jemný film, který ovlivňuje chuť i kvalitu vody a nepůsobí dobře ani esteticky.

Profesionální servis

Správná údržba je zásadní i při umístění aquamatu na vhodném místě. Součástí naší práce je pravidelná údržba a servis všech přístrojů. Při sanitaci, kterou doporučujeme provádět každé tři měsíce, odstraníme veškeré zárodky mikroorganismů, pečlivě pročistíme jednotlivé části a ošetříme výdejník pro další období.

Postup sanitace provází kompletní demontáž narážeče, vzduchového filtru, přepážky z nádoby chlazení, topného tělesa i nádoby pro horkou vodu. Jednotlivé díly jsou mechanicky očištěny a omyty speciálním dezinfekčním přípravkem. Přívodové hadičky prochází stejným postupem nebo jsou v případě potřeby vyměněny za nové.

Aquamat nabízí pohodlný a okamžitý přístup k horké i chlazené vodě. Je velmi oblíbeným doplňkem čekáren, veřejných prostor, ale i kanceláří a provozoven. O údržbu a perfektní chod výdejníku vody se nemusíte obávat. Veškerý servis i sanitaci zajistíme a pohlídáme za vás.

Sdílej tento příspěvek!

Související články